7. fejezet: Bevezetés a nyelvtanítás módszereibe

Célkitűzés

A hallgató ismerje meg a nyelvtanítás klasszikus történeti módszereit. Az érdeklődése alapján kiválasztott módszert tanulmányozza behatóbban. Tudja párhuzamot húzni a nyelvtanítási módszerek és a saját nyelvtanulási gyakorlata között. Alakuljon ki az a rugalmas szemlélete, hogy mindig a tanulók sajátosságai, a körülmények és a nyelvtanulás céljai alakítják a módszerek elemeinek alkalmazását.

A módszerfogalom megközelítése

Nyelvtanítási módszerek a 20. században

Nyelvtani-fordító módszer

Direkt módszer