11.4.1. A multimédiás anyagok használata

Az idegen nyelvi multimédiás tananyagok használata során megfigyelhető, hogy a tanulók hallási észlelési gyengeségét vizuális memóriájuk kompenzálja. A digitális játék alapú tanulás egyik fontos területe a képességfejlesztés, mely mellett számos pedagógiai pszichológiai, tanulás-módszertani érvet lehet felsorakoztatni.

A visszacsatolási mechanizmusok hatékony integrációjával elősegíthető a diákok metakognitív folyamatainak, azaz a saját tudásukról alkotott tudásuk (Csíkos, 2007) fejlesztése.

Nézze meg a felvételeket! Döntse el, a fokozatosság didaktikai elve (egyre nehezebb feladatok) érvényesül-e a két felvétel bemutatásának sorrendjében!

Mely nyelvi készségek fejlesztését látta a két felvételen?

Kérdés

Válassza ki a helyes megoldásokat! ( több jó válasz is lehetséges! )

1. felvétel

Válaszok

olvasás

hallásértés

beszéd

Kérdés

2. felvétel

Válaszok

olvasás

hallásértés

beszéd

Keressen olyan honlapokat, és kutasson fel multimédiás eszközöket, amelyek felhasználhatók a tanulásban akadályozott tanulók idegen nyelvi óráin! Készítsen rövid leírást a gyűjteményéről, helyezze el a portfoliójában!