12. fejezet: A kurzus zárása. Teszt

Célkitűzés

A tananyag elkészítése során azt a célt tartottuk szem előtt, hogy a gyógypedagógus-hallgatók számára rendszerezett alapismereteket nyújtsunk az idegennyelv-tanítás témakörében, és hogy megszerzett elméleti ismereteik alkalmazásához megfelelő gyakorlati feladatokat biztosítsunk.

Tartalom

A tananyag fejezetei során foglalkoztunk az idegennyelv-tanítás relevanciájával, az idegennyelv-tanítás sikerességét befolyásoló tényezőkkel, a tanulásban akadályozott (hangsúlyosan az enyhén értelmi fogyatékos) gyermekek sajátosságaival. Megismertettük a hallgatókat az idegennyelv-tanítását szabályozó dokumentumokkal, taneszköz ellátottság kérdéseivel. A tananyag módszertani fejezeteiben a nyelvtanítási módszerek, különösen a tanulásban akadályozott tanulók idegennyelv-tanítása során alkalmazható módszerek, a szókincsfejlesztés, a differenciálás, és az IKT alkalmazásának kérdéseivel foglalkoztunk.

Fontos

Válaszolja meg szóban/írásban a következő kérdéseket! Végezzen önellenőrzést a megfelelő lecke alapján!