11.2. Mikor van értelme a feladat digitalizálásának idegen nyelvi órán?

Feleletválasztós teszt - FOOTBALL - Több jó válasz is lehetséges!

Kérdés

Nézze meg a felvételeket! Állapítsa meg, vajon melyik feladat miért volt érdemes a digitalizálásra! Egy felvételhez több válasz is lehetséges.

Válaszok

A) Sok gyakorlást igénylő, de könnyen unalmassá váló szavak, nyelvi szerkezetek tanulásának színesítése, gyakorlási lehetőségeinek bővítése esetén.

B) Nehezen előállítható, de gyakran vagy többször felhasználható eszközök készítése esetén.

C) Összetett, egyszerre több érzékszervre ható szemléltetés esetén, amit hagyományos módon nem lehetne megvalósítani.

D) Újszerű ismeretszerző formák bemutatása esetén.

E) Munkakapcsolat támogatása, csoportmunka, csapatmunka lehetőségeinek kitágítása esetén.

Feleletválasztós teszt - ÁLLATNEVEK - Több jó válasz is lehetséges!

D) Újszerű ismeretszerző formák bemutatása esetén.

Feleletválasztós teszt - SZÓTÁRAZÁS - Több jó válasz is lehetséges!

D) Újszerű ismeretszerző formák bemutatása esetén.

Feleletválasztós teszt - CSALÁDFA - Több jó válasz is lehetséges!

Ön is kipróbálhatja

A csatolt diákon Ön is kipróbálhatja a játékokat, akár bővítheti tartalmukat. A feladatokat Varga Andrea készítette.

Dictionaries, Family tree, Football game, Match_the_animals_to_the_sounds

A nézegető program itt érhető el:
( A weboldal tartalmaz leírást is a telepítéshez! )

Az idegennyelv-tanulás során alkalmazott digitalizált tananyagokat a tanulók játéknak tekintik.