A combhajlítók nyújtását szolgáló gyakorlatok

Felmérések igazolják, hogy a tanulók nagy százalékánál a combhajlító izmok megrövidültek, és ez egyrészt a mozgások nagy terjedelemben való kivitelezését rontja, de felborul az izomegyensúly is, ami – többek között - arra hivatott, hogy a testünk - mozgás közben - minél gazdaságosabban tudjon működni. (MGT „Tartáskorrekció”)

Olvasásra ajánlom a következő tanulmányt, amelyet egy tornász végzett óvodások körében.” A “függő” tartás, lúdtalp prevenciója az óvodáskorú gyermekeknél”

Itt is szeretném felhívni a kollégák figyelmét, hogy a sportmozgások után nagyon fontos a működtetett izmok nyújtása minden alkalommal!

1. Feküdjetek hanyatt, talpatokat támasszátok a talajra! Ez a kiinduló helyzet.

Lendítsétek és nyújtsátok a bal lábatokat, fogjátok meg kézzel a lábszáratokat, és húzzátok a mellkas felé 20 számolásig, majd a másik lábbal is végezzétek el!

Gyakorlat rajta!

1. Helyezkedjetek el bal guggolótámaszban, jobb lábatokat nyújtsátok hátra!

Rugózzatok 2x, 1,2! Nyújtsátok a bal térdeteket és emeljétek a csípőtöket utánmozgással 2x, 3,4!

Szökkenjetek jobb guggoló támaszba és végezzétek ellenkezőleg is 5,6,7,8!

Gyakorlat folyamatosan rajta!

1. Álljatok hajlított terpeszállásba emeljétek a karotokat magastartásba, ez a kiinduló helyzet!

Lendítsétek a bal lábatokat előre jobb térdnyújtással és karleengedéssel bokaérintés 1! Engedjétek le a lábatokat karlendítéssel kiinduló helyzetbe 2!

Ellenkezőleg is 3,4!

Gyakorlat folyamatosan rajta!