10.2. Egy érzékenyítő esemény címének megválasztása

A rendezvény célcsoportjának ráhangolása és motiválása érdekében kívánatos, hogy már a program címének megválasztása kellően inspiráló hatású legyen. Fontos, hogy a rendezvény szervezője igyekezzen kreatív, ötletes és érdekes címet választani, amely felhívja a résztvevők figyelmét az eseményre és felkelti érdeklődésüket a program iránt. Néhány példa országosan is jó hírű érzékenyítő esemény címeiből: „Fogadd el, fogadj el!” – Kézenfogva Alapítvány; „Kapcsolda” – Mosolyország Alapítvány; „Találkozó-pont óra” a „Mindenki másképp egyforma” – EMMI „PROGRESS Határtalan egyenlőség” projekt részeként; vagy a „Lépj közelebb” roadshow a MEOSZ berkeiben.

1.) Tekintse meg a fent felsorolt projektek [ első, második, harmadik ] weboldalait!

2.) Alkosson Ön is figyelemfelkeltő, kreatív érzékenyítő program címeket óvodai vagy iskolai érzékenyítő rendezvényhez!