6.5. További játékok
A továbbiakban néhány olyan játékot mutatunk be, amelyek kereskedelmi forgalomban beszerezhetők, és nagyon alkalmasak a logikai képességek fejlesztésére.
1. Pippo
A Pippo (Reinhard Staupe, Piatnik) játékban ötféle állat szerepel ötféle színben. Az egyik kupac kártya mindegyikén egy állat szerepel (egy színben), 25 db ilyen kártya van. A másik kupacban ugyanennyi kártya van, ezeken négy különböző állat szerepel négy különböző színben, így egy szín és egy állat hiányzik a kártyáról. Ezt a kupacot az asztal közepére tesszük lefordítva, a másik kupac kártyáit képpel felfele szétterítjük az asztalon. Egy kártyát felcsapunk a négy állatos kártyákból. Aki először rácsap arra a lapra, amelyiken a hiányzó színű hiányzó állat szerepel, az viheti ezt a lapot. A játékot az nyeri, aki a legtöbb lapot gyűjti össze. A játékot annyian játszhatják, ahányan körben elérik a kirakott lapokat.
2. Chocolate fix
A Thinkfun fejlesztő játékában 9 bonbont kell elhelyezni egy 3x3-as dobozban adott feltételeknek megfelelően. Három sötétbarna, három világosbarna és három rózsaszín bonbon van, mindegyik háromféle alapú: kör, négyzet, háromszög. A feltételek egyre nehezednek.
www.thinkfun.com/chocolatefix oldalon próbajátékra is van lehetőség különböző szinteken.
3. Játékok a tulajdonságok egyidejű felismerésére
A Hit the Hat, Colorama (Ekkahard Geister, Manfred Lehmann, Ravensburger Kiadó), Figurix (Hermann Seitz, Ravensburger Kiadó), Candy játékok közös tulajdonsága, hogy logikai készlet típusú elemek közül kell gyorsan választani egyet a játékosoknak. A választandó elem tulajdonságait általában kockadobás határozza meg. Az győz, aki a leggyorsabban tudja a dobott tulajdonságokat egyszerre figyelembe véve a kívánt elemet megtalálni.