Az SZTE Elektronikus Tananyag Archívum a Szegedi Tudományegyetemen keletkezett és folyamatosan keletkező elektronikus tananyagok központi gyűjtőhelye. Az SZTE Klebelsberg Könyvtár üzemeltetésében működő komplex oktatási repozitórium a Contenta repozitóriumrendszer része. Az SZTE Open Online Oktatás (SZTE O3) stratégia megvalósításának részeként az archívum
feladata az egyetemen keletkezett tananyagok hosszú távú megőrzésének biztosítása, szakszerű feldolgozása és szolgáltatása.
A tananyag archívum gyűjtőkörébe tartozik minden oktatással kapcsolatos tananyag és ezekhez kapcsolódó segédanyag:
Online oktatási csomagok (bármely e-learning és MOOC keretrendszerekből archivált oktatási csomag)
Jegyzetek, tankönyvek (bármely oktatási célú, könyv jellegű dokumentum)
Prezentációk (tanulást segítő prezentációk és az előadások anyagát tartalmazó diasorok)
Oktatási témájú képi tartalmak
Oktatóvideók és előadások felvételei
Oktatási témájú audiófájlok és előadások hangfelvételei
Útmutatók (oktatáshoz kapcsolódó tájékoztató anyagok, kurzusleírások, tanmenetek)
Önálló tanítási erőforrások, tanulási objektumok: tanulást segítő dokumentumok, feljegyzések előadásokról, handoutok, kötelező olvasmányok, gyakorlófeladatok, tesztek, vizsgakérdések
Egyéb, digitális oktatási anyagok, melyek nem sorolhatóak be a fenti kategóriák egyikébe sem
Az egyetemi oktatók és a könyvtári adminisztrátorok által feltöltött anyagok több szintű jóváhagyás után kerülnek be az adatbázisba, ahol a felhasználók jogosultságuknak megfelelően érhetik el a tananyagokat.
Az archívumban a tananyagok három féle hozzáférési szint szerint érhetőek el:
Teljesen nyilvános, bárhonnan elérhető anyagok
SZTE eduID-val történő azonosítás után hozzáférhető anyagok
Csak az archívum adminisztrátorai számára elérhető, zárt tartalmak
Feltöltési tudnivalók
Javaslatok a tananyagok benyújtásához az EFOP 343 projekt keretében
Az EFOP343 projekt keretében fejlesztett hagyományos és online tananyagokat az Egyetemi Könyvtár repozitóriumi rendszerébe kell feltölteni (a rendszer használatáról részletes leírás található a felhasználói segédletben).
Az SZTE által megvalósított EFOP-3.4.3-16-2016-00014 projekt kapcsolódó szerzői jogosítási segédanyagairól az alábbi helyen tájékozódhat: szerzői jogosítás.
Hagyományos tananyagok (AP2, AP5)
Egy dokumentum tartalmilag azonos többnyelvű változata nyelvenként külön címnek számít (ahány nyelven van, az annyi különálló dokumentum).
A több egységből álló, de tartalmilag összefüggő szellemi alkotás csak egybeszerkesztve adható le.
Szöveggyűjtemény esetén (amelyben több szerző több műve található: fizikailag több egységből áll, ám tartalmilag összefüggő, egységes dokumentum) is egy dokumentumot kérünk leadni.
A tananyag elnevezésében jelenjen meg a pályázat neve, az altéma kódja, a tananyag típusa, szerző (több szerző esetén első szerző et_al) neve, a tananyag címe (túlságosan hosszú címnél a cím első 1-3 eleme), dátum.
Az AP6 keretében 1 db tananyag 1 db leckének (témának) felel meg, azaz 1 db tananyag jelent 1 egységet az SZE1 vállalások között. Amennyiben egy lecke több elemből áll (több fileból, például olvasóleckékből és videóleckékből is) az ETA felületén belül van lehetőség arra, hogy egy tananyagon belül több file-t (például dokumentumot, videófilet stb.) töltsünk fel.
A tananyag/lecke elnevezésében jelenjen meg a pályázat neve, az alprojekt neve az altéma, a lecke neve (esetleg a tantárgy neve, a dátum és a szerző neve), példa egy elnevezésre:
EFOP343_altéma_tantárgy_leckeszám_szerző_dátum
Az AP6 keretében fejlesztett tananyagok típusához az „Online oktatási csomag (e-learning lecke/téma): E-learning és MOOC keretrendszerekből archivált oktatási csomag.” opciót kell kiválasztani.
Pályázaton kívüli tananyagok feltöltése
Az oktatóknak, egyetemi dolgozóknak lehetőségük van a pályázathoz nem köthető tananyagok feltöltésére. Az oldal bal felső sarkában lévő Bejelentkezés gombra kattintva az eduID felhasználónév/jelszó párosával tudnak belépni az archívum felületére. Akinek nincs még ilyen azonosítója az SZTE eduID-regisztrációs szolgáltatásának a honlapján regisztrálhat.
A pályázaton kívüli tananyagok normál feldolgozási ideje 1-2 munkanap, de ha pályázatokhoz kapcsolódóan jelentősen megnő a feltöltések száma, akkor ez néhány munkanappal megnövekedhet.
Technikai vagy tartalmi segítséget a következő címen kérhet: contenta@bibl.u-szeged.hu